FAQ

Časté otázky a odpovědi

Nenašli jste co jste hledali? Zeptejte se nás!

TPMS neustále sleduje tlak ve všech pneumatikách a upozorní řídiče vždy, když dojde k jeho poklesu.

TPMS předchází dosud velmi častým a závažným nehodám, a to je jednoznačný přínos pro bezpečnost vozidla a jeho posádku!

Díky optimálnímu tlaku v pneumatikách se nejezdí na podhuštěných pneumatikách, nezvyšuje se opotřebení pneumatik a optimalizuje se spotřeba vozidla. Nižší tlak v pneumatice není běžným pohledem rozpoznatelný.

Má-li Váš vůz povinně systém TPMS, pak je nezbytné mít tento systém funkční. Proto je třeba při přezouvání mít kola, která mají ventily s TPMS senzory. Pokud tedy poprvé přezouváte a měníte celá kola, musíte je osadit ventily se senzory.

Tato nevelká částka se Vám však bohatě vyplatí zvýšenou bezpečností a nižšími provozními náklady!

Ano, bude možné u více než 95 % vozů.

Navštívíte-li profesionální pneuservisy se značkou TPMS-expert, pak máte jistotu kvalitně odvedené práce.

Ideální je obrátit se na pneuservis, který má potřebné vybavení a jeho pracovníci jsou velmi dobře proškoleni na instalaci a servis. Je důležité svěřit své auto profesionálům. Na dveřích pneuservisu hledejte nálepku TPMS Expert. Podívejte se na přehlednou mapu, kde je Váš nejbližší TPMS Expert.

Rozhodně svěřte své auto profesionálům! Podívejte se na mapu a najděte svého nejbližšího TPMS Experta.

Při výměně pneumatiky nebo servisu TPMS může lehce dojít k poškození senzoru, které nemusí být patrné na první pohled (např. nalomení senzoru při výměně pneumatiky). Majitel vozu pak těžce takové poškození reklamuje. Řiďme se tedy osvědčeným pořekadlem: "nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci" a svěřujme své auto výhradně TPMS-Expertům.

Baterie v senzoru Vám vydrží 5 až 7 let. Záleží na tom, jak moc je auto v provozu. Pokud auto nejede, tak se senzor "uspí", baterie se nevyužívá a tím se prodlužuje životnost baterie.

Kontaktní formulář